Příběhy značek

Dneska vás seznámím s příběhy tří nejpopulárnější značek, které na trh přináší nejlepší kostky pro speedcubing a jsou celosvětově velmi oblíbené. Jedná se o GAN, QiYi MoFangGe a MoYu.

GAN

GAN je čínská značka kostek, která vyrábí kostky určené pro speedcubing. Jedná se hlavně o klasické Rubikovy kostky 3x3x3. Tato značka překvapuje už pár let speedcubery po celém světě. Hlavně svými novými nápady, jak vylepšovat kostky. Kostky od GAN se staly  hitem a jedněmi z nejpoužívanějších (nejen soutěžních) kostek na světě. Hodně rychlých speedcuberů právě používá tuto značku. Díky svým novým nápadům a kvalitním spracováním se dokázaly historicky zařadit do Speedcubingu a udělat si tam velmi významné místo. K jejich nejnovějším kostkám patří - GAN 356 X / GAN 356 XS / GAN RS / GAN 356 X v2.

QiYi MoFangGe

QiYi MoFangGe je čínská značka kostek která vyrábí nejen kostky určené pro Speedcubing, ale i non-WCA produkty. K její nejlepší sérii kostek, patří kostky značky X-man a Valk. Kostky značky Valk jsou pojmenovány podle speedcubera Mata Valka (Mats Valk), což je nejlepší speedcuber z Nizozemí. Pod značkou X-man vyrobila skewb, pyraminx a megaminxy, u rychlejších lidí jsou tyto kostky nepostradatelné. Značka Valk se může chlubit svými kostkami 3x3x3, jako je třeba Valk 3, Valk 3 M (moje main 😀 , perfektní kostka), Valk 3 Power, Valk 3 Power M a Valk 3 Elite M. V produktech od značky Valk však taká najdeme kostku 4x4x4 a 5x5x5.

MoYu

Moyu je čínská značka kostek která vyrábí kostky pro začátečníky i pro pokročilé. Jejich série výroby CubingClassroom získala velký obdiv u začátečníků. Moyu je známá značka také proto že s jejími kostkami byly poprvé pokořeny světové rekordy, první sub-5 a první sub-4 (pod 5 vteřin - Lucas Etter - 4.90s, pod 4 vteřiny - YuSheng Du - 3.47s). Takže od toho si asi odvodíte že Lucas Etter a YuSheng Du jsou sponzorováni značkou Moyu.

Napsat komentář