Kostka 3x3x3 – obrazce počtvrté

Prázdniny jsou pryč, druhý týden školy ještě před námi a já vám přináším dalších pět obrazců neboli patternů pro vaše skládání. Zvládnete všechny obrazce vyzkoušet během jedné přestávky?

Jak už jsme zmiňoval v předchozích článcích, skládat obrazce můžeš jen pomocí algoritmů. Pokud tě zajímají jiné obrazce, najdeš je v rubrice Obrazce (Patterns). Abys mohl/a složit obrazec, vždy začni algoritmus ze složené kostky. Modely níže jsou interaktivní, takže si můžeš nechat přehrát algoritmus nebo se posouvat po jednotlivých krocích. Navíc, když na ni klikneš a potáhneš myší, tak si jí můžeš natočit a prohlédnout ze všech stran (bohužel to nefunguje na mobilu, ale jen na počítači či notebooku).

Pokud tě překvapuje, že moje patterny jsou jinak barevné, než animace, je to jen tím, že jsem měl jinak otočenou kostku na začátku, než jsem začal dělat první krok algoritmu. Pro začátek ti doporučuji držet se barev na animaci, bude jednodušší se v tom orientovat. Až algoritmus natrénuješ, zkus klidně i patterny v jiných barvách.

4 Crosses

Algoritmus – U2 R2 L2 F2 B2 D2 L2 R2 F2 B2

Union Jack

Algoritmus – U F B‘ L2 U2 L2 F‘ B U2 L2 U

Cube in the cube

Algoritmus – F L F U‘ R U F2 L2 U‘ L‘ B D‘ B‘ L2 U

Cube in a cube in a cube

Algoritmus – U‘ L‘ U‘ F‘ R2 B‘ R F U B2 U B‘ L U‘ F U R F‘

Anaconda

Algoritmus – L U B‘ U‘ R L‘ B R‘ F B‘ D R D‘ F‘

Napsat komentář