Obrazce pro úplné začátečníky…

…aneb, když máš starší ségru, co si z tebe furt utahuje. Znáte to taky?

Moje ségra je občas trochu praštěná… Ale to asi všechny starší ségry, že? Jako ne, že bych ji neměl rád, ale občas mě štve… Třeba když si dělá srandu z mých obrazců, se kterými vás průběžně seznamuji (rubriku s články o patternech najdeš tady).

Moje ségra umí Rubikovu kostku 3x3x3 složit, i když si nepamatuje algoritmy. Ona je samozřejmě používá, jen neví, který je který, takže si jede svůj styl a neřeší ani rychlost, ani počet tahů. Já se na ni dívat nemůžu, když vidím, jak by to mohla dělat lépe. No a protože neumí algoritmy, tak nemůže skládat obrazce. Tak si vymýšlí vlastní a furt do mě hustí, ať je zveřejním, tak tady je máte… (protože jinak mi nedá pokoj). Samozřejmě to berte jako srandu, ale chci vám tím ukázat, že s Rubikovou kostkou si zábavu užije opravdu každý.

 

Beer (pivo)

Než začnete, postavte kostku postavte tak, abyste před sebou jako přední viděli žlutou stranu. Pak dvakrát otočte horní vrstvou kostky tak, aby na viditelné stěně byly dva pruhy žluté a horní pruh bílý.

 

Minus

Libovolným směrem (doprava nebo doleva) o jedno otočíte prostřední vrstvu, tím vám vznikne na 4 stěnách mínus.

 

 

Double Minus

Pokud chcete být trochu větší machři, otočte prostřední vrstvu dvakrát doleva nebo dvakrát doprava, tím vzniknou taky mínusy na 4 stěnách, ale tentokrát se pravidelně střídají barvy.

 

Grass

Než začnete, otočte kostku tak, abyste před sebou měli modrou stěnu. Pak dvakrát otočte spodní řadou, vznikne tak zelená vrstva a nad ní dvě modré… Letní obloha jak vyšitá.

 

 

Sunny Day

Dělá se podobně jako Grass, akorát musíš kostku mít tak, aby dole byla bílá a nahoře žlutá barva. U některých kostek jde totiž otočit roh. Otoč ho na žlutou a na nebi se rozzáří sluníčko.

 

Tady vidíte, že existují obrazce, ke kterým si algoritmy nepotřebujete pamatovat. Pokud vás napadnou další, můžete se podělit v komentářích nebo na facebooku. Tak přeji spoustu zábavy při skládání a ségrám zdar!

Napsat komentář