Jak vybírat při nákupu kostek

Dneska se s vámi chci podělit o zkušenosti při nákupu kostek. Chcete si objednat nebo koupit Rubikovu kostku, ale nevíte kde nebo jakou značku vybrat? Myslíte, že je lepší nakupovat v normálním obchodě nebo na internetu? Tady je pár mých tipů na osvědčené značky.

Rubikovy kostky jsou celosvětově oblíbená hračka, takže je můžete koupit skoro v každém hračkářství. V hračkářstvích je ale většinou menší výběr, stejně tak na českých e-shopech. Já osobně častěji objednávám kostky přes internet. Nejradši mám nákupy na AliExpressu, protože jen tam toho spousta a přijde mi to až domů. Fakt mě překvapilo, kolik různých kostek vlastně existuje. Některé tvary jsem v českých obchodech ani neviděl. Velkou výhodou online nakupování je, že jsou tam nízké ceny a u většiny doprava zcela zdarma nebo levná. Nevýhodou je, že musíte hledat informace, trochu si o tom zjistit a přečíst recenze, abyste koupili kvalitní věc. Další nevýhodou je, že knížky s návody najdete jen v čínštině nebo angličtině.

Existuje hodně značek Rubikových kostek. Některé jsou určeny pro normální skládání, některé jsou určeny pro speedcubing (rychloskládání). Já doporučuji tyhle značky, protože patří k těm lepším:

INFORMACE O ZNAČKÁCH

Značka QiYi/MO FANG GE vyrábí hlavně kostky 3x3x3, 4x4x4, 5x5x5  a výš. Najdete u nich i Pyraminx či Megaminx. Tyto dvě značky jsou od jednoho výrobce a jsou zaměřené na speedcubing, takže se jejich kostky dají používat i na soutěžích. Vyrobili spoustu známých kostek (QiYi Warrior W nebo Valk3). Ceny začínají na 1 $ (cca 23-25 Kč podle aktuálního kurzu).

YongJun (YJ) je značka, která zajistila vznik značky Moyu. Mám spoustu kostek od YJ a jsem s nimi velmi spokojen. Jsou levné a nabízejí i spoustu kvalitních kostek, ale tyto kostky nejsou určené pro Speedcubing. Hlavně ta cena je super, jsou za 1-10 $.

Yuxin vyrábí hodně magnetických a kvalitních kostek. Většina z nich se dá použít pro speedcubing. Sám mám od Yuxin magnetický Pyraminx a nemůžu si ho vynachválit. Ceny jsou do 10 $, ale pokud byste chtěli nějakou větší kostku (např. 7x7x7), tak si musíte připlatit.

ShengShou má na prodej spoustu megaminxů, ale i jiných kostek. Sám od nich jeden Megaminx mám a otáčí se s ním skvěle. Najdete tu i 9x9x9 Megaminx. Ceny se pohybují od 2 $.

Značka Gan je určena pro speedcubing. S kostkami Gan bylo pokořeno hodně světových rekordů. Tyto kostky jsou trochu dražší (15-30 $).

Moji sbírku kostek si můžeš prohlédnout ve fotogalerii. Pokud bys chtěl s nějakou kostkou poradit, klidně mi napiš a já ti s výběrem pomůžu nebo ti doporučím, kde jsou kostky nejlepší.

Napsat komentář