Tutorial na soutěž!!!

V tomto článku vám ukážu, jak to probíhá na soutěži a co vůbec proto musíte udělat. Pokud se v blízké době chystáte jít na soutěž, určitě si tento článek přečtěte.

První musíte jí na stránky WCA (světové asociace speedcuberů), kde si vyberete, na jakou soutěž chcete jít. Online si koupíte účast a vyberete si disciplíny, ve kterých chcete soutěžit. Poté když nastane den D, tak se dostavíte na místo, kde soutěž probíhá, prokážete, že jste to vy a organizátoři vám dají průkazku, kterou musíte mít u sebe v průběhu celé soutěže. Soutěžní den obvykle začíná tutorialem pro nováčky. Organizátoři vysvětlí, jak používat timer, co je DNF, jak správně postupovat v pozici judge (rozhodčího) atd. Poté jdete do místnosti, která slouží pro  všechny soutěžící i diváky, a čekáte až nastane váš event (disciplína), ve kterém soutěžíte. Před začátkem eventu organizátoři zavolají skupinu, která je na řadě (1,2,3), obvykle přečtou i jména soutěžících. Rozpis eventů a rozdělení soutěžících do skupin obvykle bývá zveřejněno před začátkem soutěže a přijde v pokynech do e-mailu. Jakmile vyvolají vaši skupinu,  jdete do soutěžní místnosti, kde jsou i diváci.

Většinou v zadní části za soutěžními stoly jsou připraveny papíry se jmény soutěžících. Jedná se o stoly „míchačů“ kostek neboli scramblerů. Najdete své jméno, položíte na něj svou soutěžní kostku a odkráčíte do vyhrazené místnosti, kde se čeká, dokud vás nevyzvou k solvu. Do této místnosti mají přístup jen soutěžící a runneři – ti, kteří vyvolávají jména a vodí soutěžící k soutěžním stolům. Runner předá vaši kostku, která je schovaná pod poklopem, judgeovi (rozhodčímu). Jakmile je soutěžící připraven, tak řekne, že je ready, a judge odkryje poklop. Máte 15 vteřin, abyste si kostku prohlédli. Pak položíte ruce na timer a skládáte. Po doskládání solvu jdete zase do čekací místnosti a čekáte, dokud vás zase někdo neodvede. Tak se to pořád opakuje. Až už máte všechny solvy hotovy, tak odejdete a jdete se dívat na ostatní nebo čekat na další event, ve kterém soutěžíte. Pokud máte všechny eventy za sebou, tak můžete odejít a nebo počkat na giveaway time, během kterého se losuje o kostky. Na závěr je vyhodnocení jednotlivých eventů a předání cen prvním třem místům.

O tom, jak probíhala moje první soutěž, jste se mohli dočíst zde. Mou první soutěží bylo Brno Autumn 2019.


Napsat komentář