BrnoAutumn 2019 – jak to celé probíhalo?

V neděli 29. září 2019 jsem se zúčastnil soutěže BrnoAutumn 2019 v Brně v parku v Lužánkách. Byla to soutěž ve speedcubingu. Soutěžil jsem v kostce 3x3x3 a v Pyraminxu. Zajímá vás, jak jsem si to vlastně celé užil?

O tom, co mě na soutěži BrnoAutumn 2019 vlastně čeká jsem vám už na blogu psal. Ikdyž jsem soutěžil až v neděli, cesta pro mě začala už v pátek. Abych se odreagoval a nemyslel pořád na soutěž, vyrazili jsme se ségrou v pátek do Olomouce na Noc vědců – byli jsme se podívat v Pevnosti poznání i na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Viděli jsme pár docela zajímavých pokusů i zvířátek. Ale zpátky k soutěži…

 

Lužánky a soutěžní místnost

BrnoAutumn 2019 - visačka

Do Brna jsme dorazili hned po ránu a vyrazili jsme do parku v Lužánkách. Nejdříve jsem se musel zaregistrovat – jelikož jsem nováček, ověřovali si, že jsem to já. Pak jsme si našli volný stůl v místnosti, kde se čekalo, než to všechno začne a zavolají moji skupinu. Jelikož tam bylo docela dost nováčků, zavolali nás před začátkem soutěže, abychom si poslechli tutorial – kromě základních pravidel nám organizátoři  ukázali, jak se ovládá timer, stopky, jak správně judgeovat a zapisovat výsledky. Tutorial už se odehrával v tzv. main místnosti, kde se pak i soutěžilo. V hlavním sále bylo asi 12 míst pro soutěžící – na každém stole byla podložka, timer a také displej, aby soutěžní čas mohli vidět diváci, pro které bylo připraveno asi 30 míst k sezení. Vzadu za soutěžními stoly pak byly místa pro scramblery.

 

Pyraminx – 1. kolo

Po vyslechnutí tutorialu jsme zase odešli do čekací místnosti. Naštěstí jsem před první soutěží dlouho nečekal, protože jsem byl hned v 1. skupině na Pyraminx. Závodil jsem s Yuxin kirin Pyraminx. Hned při prvním solvu jsem málem dal DNF, protože jsem měl úplně zdeformovaný Pyraminx. Takže judge musel zavolat delegáta, ať zkontroluje jestli je solve platný nebo jestli to je +2 trestné sekundy. Naštěstí vše dopadlo dobře a delegát mi to uznal. Ostatní 4 solvy už byly bez zádrhelů. Ve 2. a 3. skupině Pyraminxu jsem dělal judge, takže jsem aspoň dlouho nečekal. V Pyraminxu se mi solvy vcelku povedly, takže jsem postoupil do 2. kola – byl jsem na 28. místě z 56 účastníků.

 

Rubikova kostka 3x3x3 – 1. kolo

Po prvním kole Pyraminxu probíhalo první kolo kostky 4x4x4, ale toho jsem se neúčastnil, takže jsem měl chvilku volno a mohl ještě trénovat na další event. Mým druhým eventem byla kostka 3x3x3. Závodil jsem s kostkou Yuxin kylin v2 M. Se solvy u kostky 3x3x3 jsem byl vcelku spokojený, akorát mě trošku mrzelo, že jsem nezvládl dát sub-30. Tady jsem do 2. kola bohužel nepostoupil, ač to tak původně vypadalo… Mělo postoupit 70 soutěžících, ale nakonec se aktivně účastnilo jen 84 cuberů (z původních 97 přihlášených) a podle pravidel WCA může postoupit jen 75 % aktivních soutěžících, takže postoupilo jen 63 (já byl na 67. místě).

 

Pyraminx – 2. kolo a závěr dne

Pak byla pauza na oběd. Po obědě jsem měl 2. kolo Pyraminxu. Byl jsem naprosto spokojený, protože se mi povedlo udělat sub-10. Pak už mě žádné eventy nečekaly, ale chtěl jsem se zúčastnit Giveaway time, což je soutěž o ceny – kostky nebo poukazy na nákup kostek. Během čekání jsem dělal judge u kostky 3x3x3 nebo zkoušel kostky, které tam na ukázku měl brněnský FYFT . Sice jsem tentokrát nic nevyhrál, ale byl to skvělý zážitek. A už se těším na další soutěže.

A pokud vás zajímá, jak to moje skládání vypadalo, tak tady je sestřih z mých solvů:

Napsat komentář