10 tipů na první soutěž

Připravil jsem pro vás 10 tipů, co dělat, než se vypravíte na první soutěž. Pak vás na soutěži téměř nic nepřekvapí a budete se moci lépe soustředit na svůj skvělý výkon.

Nejbližší oficiální soutěž bude KostelecOpen 2020, která se uskuteční už 21. března 2020. Jak v Kostelci probíhal minulý ročník se můžete podívat zde.

1. Tip

Přečtěte si pravidla na stránce World Cube Association. Hodně vám to pomůže se strachem, že něco pokazíte. Takže nebudete tak nervózní.

2.Tip

Pokud jedete na soutěž v zimě, vezměte si s sebou rukavice nebo něco čím si zahřejete ruce. Protože když budete mít studené ruce, tak nebudete mít tak svižné prsty. Takže se to může projevit na vašich časech.

3.Tip

Před odjezdem na soutěž si dvakrát zkontrolujte, že máte všechny kostky s sebou a že jsou připravené ke skládání. Tedy dobře nastavené, aby nebyly moc utažené nebo naopak moc svižné. Dejte si taky pozor že je máte dost promazané a pokud ne, tak si lube (olej na promazání kostky) vezměte s sebou.

4.Tip

Stimulujte a procvičujte skládání jako na soutěži. Takže si sežeňte kamaráda nebo někoho z rodiny ať vám udělá judge. Tak se dobře procvičíte a budete o to míň nervózní na soutěži.

5.Tip

Ujistěte se že jste si do Waiting Area (čekací místnosti) vzali 1 kostku navíc. Zatím co se jedna z kostek ve které soutěžíte míchá, můžete trénovat a zahřát se na té druhé.

6.Tip

Když  vás Runner (ten, co vyvolává lidi) usadí ke stolu, na druhé kostce se kterou zrovna nesoutěžíte, si zahřejte ruce. Poskládejte si ji nebo si opakujte algoritmy.

7.Tip

Pokud se vám solve nepodaří, nedělejte si s tím hlavu a pokračujte v dalším solvu. Nenechte se vyvést z míry ze špatného času a pokračujte s čistou hlavou dál.

8.Tip

Pořiďte si timer ještě před soutěží. Nebo si stáhněte aplikaci, která funguje také na startovní pozici dvěma rukama. A také se snažte během soutěžního solvu timer nesledovat, ať se zbytečně neznervózníte.

9.Tip

Naučte se všechny profese, ve kterých vás mohou během soutěže zaúkolovat. Takže Judging (soudcování) a Scrambling. Nováčky ale jako scramblery nedávají, takže se nemusíte bát.

10.Tip

Seznamte se s ostatními. Půjčujte své kostky a půjčujte si kostky, které třeba neznáte, od ostatních lidí. Tak se můžete dozvědět, jestli vám kostka vyhovuje a pokud jste uvažovali o koupi, tak vám to pomůže v rozhodování.

Jo a taky nezapomeňte vzít si vodu a něco k jídlu… Popř. sušené ovoce, oříšky nebo čokoládu, ať se máte čím posilnit mezi jednotlivými výkony. A nezapomínejte na úsměv a dobrou náladu, to dost pomáhá… 🙂 Tutorial na soutěž jsem pro vás už na blogu sepsal, stejně tak se můžete podívat na to, jak probíhala moje první soutěž. Takže soutěžím zdar!

Napsat komentář