Kostka 3x3x3 – druhá várka obrazců

Už tě nebaví skládat kostku jen do základního tvaru? Pamatuješ si pár algoritmů a potřebuješ trénovat? Dnešní várka obrazců neboli patternů obsahuje logo online obchodu Speedsolving.com, dárek (gift box), svislé pruhy, protilehlé rohy a kříže.

Pokud ještě pořád nevíš, co jsou algoritmy, podívej se na článek Seznámení s Rubikovou kostkou 3x3x3. Skládat obrazce totiž můžeš jen pomocí algoritmů. Pokud tě zajímají jiné obrazce, několik je jich už v článku Obrazce na kostce 3x3x3. Abys mohl/a složit obrazec, vždy začni algoritmus ze složené kostky. Modely níže jsou interaktivní, takže si můžeš nechat přehrát algoritmus nebo se posouvat po jednotlivých krocích. Navíc, když na ni klikneš a potáhneš myší, tak si jí můžeš natočit a prohlédnout ze všech stran (bohužel to nefunguje na mobilu, ale jen na počítači či notebooku).

Speedsolving.com

Algoritmus R‘ L‘ U2 F2 D2 F2 R L B2 U2 B2 U2

Vertical stripes

Algoritmus – F U F R L2 B D‘ R D2 L D‘ B R2 L F U F

Gift box

Algoritmus – U B2 R2 B2 L2 F2 R2 D‘ F2 L2 B F‘ L F2 D U‘ R2 F‘ L‘ R‘

Opposite corners

Algoritmus – R L U2 F2 D2 F2 R L F2 D2 B2 D2

Cross

Algoritmus – R2 L‘ D F2 R‘ D‘ R‘ L U‘ D R D B2 R‘ U D2

 

Díky patternům si s Rubikovou kostkou užiješ mnohem více zábavy! Až se naučíš skládat obrazce, napiš mi do komentářů, jak ti to šlo nebo jestli mám do svých návodů něco doplnit.

Napsat komentář