Obrazce na kostce 3x3x3

Už tě nebaví, když je tvoje kostka na poličce jen složená? Chceš si s ní užít ještě spoustu zábavy, ale nevíš, co s ní? Dneska ti ukážu, jak na kostce 3x3x3 udělat obrazec neboli „pattern".

Skládat obrazce můžeš jen pomocí algoritmů. Pokud ještě nevíš, co je to algoritmus, určitě se podívej na předešlý článek Seznámení s Rubikovou kostkou 3x3x3. V tomto článku najdeš vysvětlené jednotlivé tahy algoritmu, které ti pomohou dosáhnout cíle a poskládat desítky různých obrazců. S Rubikovou kostkou si tak užiješ mnohem více zábavy!

Dneska ti ukážu prvních pět obrazců, ale když budeš i dál sledovat můj blog, postupně tě naučím všechny obrazce, které sám znám a umím poskládat. Díky obrazcům se můžeš předhánět s kamarády, kdo daný obrazec poskládá rychleji nebo naopak soutěžit, kdo složí hezčí pattern! Tak jdeme na to. Abys mohl/a složit obrazec, vždy začni algoritmus ze složené kostky. Modely níže jsou interaktivní, takže si můžeš nechat přehrát algoritmus nebo se posouvat po jednotlivých krocích. Navíc, když na ni klikneš, tak si jí můžeš natočit a prohlédnout ze všech stran.

Checkerboard (Šachovnice)

Algoritmus
M2 E2 S2

Deckerboard (Kytička)

Algoritmus
U D R L' F' B U D' R2 U R2 L2 D2 F2 B2 D

Spiral pattern

Algoritmus
L' B' D U R U' R' D2 R2 D L D' L' R' F U

Wire

Algoritmus
R L F B R L F B R L F B R2 B2 L2 R2 B2 L2

Plus minus

Algoritmus
U2 R2 L2 U2 R2 L2

O tom, jak se z obrazce poskládá zpátky kostka napíšu článek příště, tak nezapomeň sledovat můj blog. Pokud jsi ještě neviděl, jaké kostky už mám, můžeš si je prohlédnout v mojí fotogalerii. Na mé facebookové stránce se pak o mně dozvíš další věci - třeba, jaké jsou mé aktuální rekordy při skládání různých kostek.

Napsat komentář