Měření rychlosti při skládání

Chceš si změřit, jak jsi rychlý při skládání Rubikovy kostky? Nebaví tě pouštět stopky nebo časovač na mobilu? Pořád otravuješ ségru nebo bráchu, aby ti měřili čas? Díky tomuhle článku zjistíš, co použít bezplatně, aby sis změřil čas bez cizí pomoci. Já sám tento způsob používám a je to o mnohem lepší než stopky, protože se to dost podobá profi měření rychlosti.

Existují dva způsoby vyhrazené pro měření času ve Speedcubingu (Rychloskládání) - Online Timer nebo normální/stolní Timer. Stolní timer je speciální časovač, kdy hráč musí mít při startu obě ruce na na timeru a ten se oběma rukama zapíná. Pokud ho ještě nemáte (já mám v plánu napsat si o něj Ježíškovi ), existují online timery. K tomu, abys tento způsob používal, musíš mít notebook, počítač, tablet nebo mobil s klávesnicí. Pro spuštění a zastavení Online Timeru se totiž používá mezerník. Existuje spoustu online i stolních timerů. 

Online Timer

Stolní Timer

O stolním timeru se rozepíšu, až ho budu mít a vyzkouším, takže určitě sleduj můj blog, ať to neprošvihneš... Ale tento článek je o Online Timerech, tak zpátky k věci... . Jak už jsem říkal, k online timeru potřebuješ klávesnici kvůli mezerníku. Já používám timer na stránce www.cstimer.net. Líbí se mi, že tam jde nastavit čeština, můžu si vybrat, kterou kostku a jak skládám a navíc vidím i své aktuální a nejlepší časy. Dokonce si tam můžeš zobrazit algoritmus, podle toho, kterou kostku skládáš. Co je to algoritmus se dočteš tady. Čím lepší čas, tím lepší osobní rekord. Když už jsme u rekordů, tak jsem na své facebookové stránce spustil sérii o mých aktuálních rekordech. Ještě jsem předevčírem našel jeden online timer, ale ten jsem ještě nestihl vyzkoušet, pak dám určitě vědět, jestli je lepší, horší nebo v čem se liší.

Nevýhoda Online Timeru je, že pokud nemáte připojení k internetu, tak ho nepoužijete. V mobilu nebo tabletu máš možná data, ale nosit s sebou neustále klávesnici je dost nepraktické. No v každém případě, varianta to je a jako řešení pro začátek je to fajn. Tak vzhůru do skládání a když budeš mít chuť, pochlub se mi svým rekordem tady v komentářích nebo na faceboku.

Napsat komentář